Online kongres

Milujete svůj hlas?

Chcete začít zpívat?

Povzbudit svou imunitu a najít denní zdroj radosti?

Zdarma

Kongres Svobodného zpěvu je on-line událostí zdarma, která má za cíl povzbudit nás všechny v dnešní nelehké době, a přinést vlnu radosti pomocí zpěvu do českých domácností. Obrodit zpěv, umožnit k němu přístup nejen zpěvákům profesionálům, ale i všem, kteří se zpívat bojí, necítí se komfortně se svým hlasem a chtějí objevit vlastní pěvecké možnosti. Proč zpěv svobodný?

Svoboda je téma, které nikdy nepřestane být aktuální. V umění to platí dvojnásobně. A ve zpěvu ještě stonásobně víc.

Proto jsme se rozhodly sestavit tuto společenskou ač domácí událost, kde jsme shromáždily přední zpěvačky a zpěváky, zajímavé osobnosti a inspirativní umělce, kteří se rozhodli podělit o svoje know-how a podpořit tak svobodný zpěv v každém z nás. Zpěv je zdravý, podporuje imunitní systém a vše, co k němu potřebujeme, si nosíme denně s sebou.

Na kongres je potřeba se přihlásit.

Jak to funguje?

Online kongres bude probíhat 8 dní, přičemž každý den vám přijde na mailovou adresu (kterou jste zadali v přihlášce) odkaz se 3 – 4 rozhovory/workshopy. 

Všechna videa budou přístupná vždy na 24 hodin (od 8:30 do 8:30 následujícího dne), takže jejich shlédnutí určitě neodkládejte 

Pořadatelé

Kongres pořádá Stodola Drozdov s týmem akčních žen v tomto složení:

Kateřina Eva Lanči

Umělkyně – performerka, zpěvačka, tanečnice, tryskající zdroj radosti, síla, co tebou pohne. Také dvojnásobná hrdá matka, umělecká vedoucí souboru Loco:Motion Company sídlící v malém ráji, zhmotněném životním snu, který se nazývá Stodola Drozdov. Zde pomáhá lidem otevřít plný potenciál své exprese pomocí výuky tance, zpěvu, divadla.

Bubenice. Propojí vaše tělo a mysl tak, aby spolupracovali jako dobře fungující nástroj. Ke zpěvu přišla sama oklikou, cestou hrbolatou a tak učí ty ostatní, kteří to nemají lehké s vlastním hlasem. Používá techniky pramenící z fyzického divadla – její divadelní a pohybové praxe, které sekunduje praxe hudební. Tvoří divadelní představení, skládá hudbu k divadlu i písně pro děti, vlastní bigbandovou kapelu složenou z looperu a hraček a svých básní jménem Něžné Stádo.

Zbožňuje práci s neherci, netanečníky a nezpěváky a mění jim život. Říká, že zpívat může každý. Iniciovala tento kongres, její zálibou jsou skoky z komfortní zóny a objevování nových talentů. Chová kocoury, psa, želvu a slepice, denně chodí na vycházky, nejradši jí zmrzlinu a halušky s bryndzou.

Lekce zpěvu

Kateřina Jagla

Kateřina Jagla je cellistka, která se zamilovala do zpěvu.

Klasické hudební vzdělání, které získala na Janáčkově akademii v Brně, jí inspirovalo k detailní práci na technice a k rozšiřování svého klasického repertoáru. Za dob studií získala nespočet hráčských zkušeností ať už jako sólistka, členka orchestru, nebo komorní hráčka (Česká Filharmonie, PKF, Moravská filharmonie Olomouc, Trio noc Colore). A mimo klasickou hudbu měla možnost spolupracovat i s několika kapelami (Republic of Two, Dirty Old Dogs). 

Akademický svět a hudební scéna obecně jí ale dlouho připadali jako velmi nehostinné prostředí, proto se rozhodla hledat vlastní cestu, jak se při tvoření plně ponořit do flow, objevit svůj potenciál a jak se vymanit ze svazujícího strachu – udělat chybu. Její vášní je probouzet v hudebnicích/hudebnících (profesionálních i těch volnčasových) divokost a nespoutanost. 

Nyní se věnuje vlastní tvorbě s cellem, hlasem a looperem a vytváří on-line koučovací program pro hudebníky.

Instagram

Jana Knížková

Můj současný pracovní život patří dvěma základním uměleckým školám, v nichž učím sólový a sborový zpěv. Pomáhám s hlasovou výchovou ve školním dětském pěveckém sboru (ty už jsou u nás skoro raritou).

Velkou radost mám z žen, které si ke mně chodí soukromě zazpívat jen tak, protože jim to dává v životě smysl. Příležitostně koncertuji a vedu hudební dílny pro děti. Pomáhám budoucím učitelkám s hrou na klavír a zpěvem. Hledám možnosti, jak v online prostoru podpořit zpěv a hudební aktivity:

  • Mnoho vzdělávacích seminářů a kurzů z oblasti hudebního a pěveckého vzdělávání.
  • Učit hudební výchovu na gymnáziu, řídit studentský pěvecký sbor, natočit s ním několik CD a koncertovat.
  • Zdárně dokončit doktorát z Hudební teorie a pedagogiky 
  • Učit didaktiku hudební výchovy budoucí učitelky mateřských a základních škol na CUNI a UPOL.

A mnoho dalších aktivit…

Zpívám ráda

Tereza Pomajslová

Zpěvačka Tereza Pomajslová působí na české hudební scéně od roku 2008. Rodačka z Trenčína (SR) vystudovala v Praze zpěv na VOŠ Jaroslava Ježka. Na Slovensku působila se svojí kapelou Haze a hostovala s legendárním trenčianským jazzovým uskupením Aurelius Q.

Během studií v Praze začala její spolupráce s Petrem Hanzlíkem, založila vlastní kapelu Tereza & Groove inn se kterou v roce 2011 vydala své debutové album Endless fields a jako back vokalistka zpívala s Kamilem Střihavkou nebo kapelou B.S.P. Vystupovala v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky KUDY KAM a spolupracovala s Ondřejem Brzobohatým na 1.sérii seriálu Gympl s (r)učením omezeným.

V současné době zpívá back vokály s Vaškem NOIDem Bártou nebo Kamilou Nývltovou. Působí v gospelovém sboru Maranatha gospel choir, s kytaristou Karlem Bártou hraje v duu Tereza & Carlos a opět začíná pracovat na své autorské tvorbě

Kontakt

stodoladrozdov@gmail.com

Kateřina Eva Lanči: (+420) 606 810 081