Online kongres

Milujete svůj hlas?

Chcete začít zpívat?

Povzbudit svou imunitu a najít denní zdroj radosti?

Zdarma

Kongres Svobodného zpěvu je on-line událostí zdarma, která má za cíl povzbudit nás všechny v dnešní nelehké době, a přinést vlnu radosti pomocí zpěvu do českých domácností. Obrodit zpěv, umožnit k němu přístup nejen zpěvákům profesionálům, ale i všem, kteří se zpívat bojí, necítí se komfortně se svým hlasem a chtějí objevit vlastní pěvecké možnosti. Proč zpěv svobodný?

Svoboda je téma, které nikdy nepřestane být aktuální. V umění to platí dvojnásobně. A ve zpěvu ještě stonásobně víc.

Proto jsme se rozhodly sestavit tuto společenskou ač domácí událost, kde jsme shromáždily přední zpěvačky a zpěváky, zajímavé osobnosti a inspirativní umělce, kteří se rozhodli podělit o svoje know-how a podpořit tak svobodný zpěv v každém z nás. Zpěv je zdravý, podporuje imunitní systém a vše, co k němu potřebujeme, si nosíme denně s sebou.

Na kongres je potřeba se přihlásit.

Jak to funguje?

Online kongres bude probíhat 8 dní, přičemž každý den vám přijde na mailovou adresu (kterou jste zadali v přihlášce) odkaz se 3 – 4 rozhovory/workshopy. 

Všechna videa budou přístupná vždy na 24 hodin (od 8:30 do 8:30 následujícího dne), takže jejich shlédnutí určitě neodkládejte 

Pořadatelé

Kongres pořádá Stodola Drozdov s týmem akčních žen v tomto složení:

Kateřina Eva Lanči

Umělkyně – performerka, zpěvačka, tanečnice, tryskající zdroj radosti, síla, co tebou pohne. Také dvojnásobná hrdá matka, umělecká vedoucí souboru Loco:Motion Company sídlící v malém ráji, zhmotněném životním snu, který se nazývá Stodola Drozdov. Zde pomáhá lidem otevřít plný potenciál své exprese pomocí výuky tance, zpěvu, divadla.

Bubenice. Propojí vaše tělo a mysl tak, aby spolupracovali jako dobře fungující nástroj. Ke zpěvu přišla sama oklikou, cestou hrbolatou a tak učí ty ostatní, kteří to nemají lehké s vlastním hlasem. Používá techniky pramenící z fyzického divadla – její divadelní a pohybové praxe, které sekunduje praxe hudební. Tvoří divadelní představení, skládá hudbu k divadlu i písně pro děti, vlastní bigbandovou kapelu složenou z looperu a hraček a svých básní jménem Něžné Stádo.

Zbožňuje práci s neherci, netanečníky a nezpěváky a mění jim život. Říká, že zpívat může každý. Iniciovala tento kongres, její zálibou jsou skoky z komfortní zóny a objevování nových talentů. Chová kocoury, psa, želvu a slepice, denně chodí na vycházky, nejradši jí zmrzlinu a halušky s bryndzou.

Lekce zpěvu

Klára Šibola

Jsem Klára a jsem tak trochu mimozemšťan. Přicházím v míru. Navíc mám neslyšící dceru, a to je někdy pořádný sci-fi.

Oficiálně jsem inženýrka (to vem čert) a vyučená umělecká truhlářka a řezbářka (na to jsem fakt pyšná). Neoficiálně pak nadšená zpěvačka, hráčka na flétnu a šalmaj, milovnice fantasy, sci-fi a komiksů a a a….

Píšu hubatej blog Spocklidem, kde ráda spojuju zdánlivě nespojitelný věci, čelim výzvám všeho druhu a hrabu se ve společenskejch tabu.

Jsem autorkou knihy Těhotnej Buddha, která slouží jako noktovize pro všechny rodiče, který od života taky dostali pár facek (vyjde 23.11.)

Jana Knížková

Můj současný pracovní život patří dvěma základním uměleckým školám, v nichž učím sólový a sborový zpěv. Pomáhám s hlasovou výchovou ve školním dětském pěveckém sboru (ty už jsou u nás skoro raritou).

Velkou radost mám z žen, které si ke mně chodí soukromě zazpívat jen tak, protože jim to dává v životě smysl. Příležitostně koncertuji a vedu hudební dílny pro děti. Pomáhám budoucím učitelkám s hrou na klavír a zpěvem. Hledám možnosti, jak v online prostoru podpořit zpěv a hudební aktivity:

  • Mnoho vzdělávacích seminářů a kurzů z oblasti hudebního a pěveckého vzdělávání.
  • Učit hudební výchovu na gymnáziu, řídit studentský pěvecký sbor, natočit s ním několik CD a koncertovat.
  • Zdárně dokončit doktorát z Hudební teorie a pedagogiky 
  • Učit didaktiku hudební výchovy budoucí učitelky mateřských a základních škol na CUNI a UPOL.

A mnoho dalších aktivit…

Zpívám ráda

Tereza Pomajslová

Zpěvačka Tereza Pomajslová působí na české hudební scéně od roku 2008. Rodačka z Trenčína (SR) vystudovala v Praze zpěv na VOŠ Jaroslava Ježka. Na Slovensku působila se svojí kapelou Haze a hostovala s legendárním trenčianským jazzovým uskupením Aurelius Q.

Během studií v Praze začala její spolupráce s Petrem Hanzlíkem, založila vlastní kapelu Tereza & Groove inn se kterou v roce 2011 vydala své debutové album Endless fields a jako back vokalistka zpívala s Kamilem Střihavkou nebo kapelou B.S.P. Vystupovala v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky KUDY KAM a spolupracovala s Ondřejem Brzobohatým na 1.sérii seriálu Gympl s (r)učením omezeným.

V současné době zpívá back vokály s Vaškem NOIDem Bártou nebo Kamilou Nývltovou. Působí v gospelovém sboru Maranatha gospel choir, s kytaristou Karlem Bártou hraje v duu Tereza & Carlos a opět začíná pracovat na své autorské tvorbě

Kontakt

stodoladrozdov@gmail.com

Kateřina Eva Lanči: (+420) 606 810 081