Jsem tu pro vás!

 

 

 

 

 

 

Jsem tu pro vás, společně můžeme zpívat jinak, lépe, vesele, po svém, beze strachu!

  • Chceš svobodně zpívat?

  • Mít rád/ráda svůj hlas?

  • Chceš se cítit při zpěvu pohodlně a sebejistě?

  • Zpívat s přehledem na veřejnosti? Chceš se ZBAVIT TRÉMY?!

  • Aby tvé dítě říkalo: „mami, tati, zazpívej mi ještě tuhle! Budeme si zpívat!“

  • Zpívat napříč všem zákazům, které ti někdy někdo podsunul?

  • Odvážně mluvit na veřejnosti, vědomě používat sílu vlastního hlasu?

 

  • Chceš si více zpívat pro radost, zdokonalovat se ve zpěvu?
  • Chceš si užít čas jen pro sebe se zpěvem?

zpívej jako nikdy předtím!

Každý z nás má vše, co ke zpívání potřebuje, nemusíme nikam chodit nic kupovat. Geniální nástroj nám byl věnován v den našeho narození. Všichni ho máme! Je tu pro nás! Jen si ho začít užívat. Vědomě ho používat.

Trénovat zpívání přináší radost a také rychlý postup.

Ze všech věcí, které učím, zpěv učím nejraději, protože vidím a raduji se nejrychleji z velkých pokroků, které tato činnost přináší člověku komplexně.

Zpěv totiž je komplexní!

Pracuje s tělem – správný postoj, uvolněné, příjemně protažené tělo, vědomé zapojení svalů, práce s dýchacím i mluvícím ústrojím

Pracuje s myslí – nastavení myšlení pro otevření se zpěvu, ochota být slyšet přináší časem i chuť být vidět, odvahu být povšimnut, ozvat se, pracujeme s vnitřními sabotéry, uvolníme nastřádané bloky a zábrany

Pracuje s duší – radost a čiré potěšení ze svobodného zpěvu, sebevyjádření, objevení a mazlení se s vlastním hlasem, nekonečné možnosti průzkumu a růstu

Kateřina Eva Lanči

KDO JSEM:

Jmenuji se Kateřina Eva Lanči, jsem máma, milovnice života, umělkyně na volné noze, vystupuji jako zpěvačka, herečka, tanečnice, bubenice, prostě performerka.

Jako lektorka mám za sebou vedení workshopů u nás i ve světě (ESP, IT, FR, MEX, DE etc.) pro veškeré myslitelné věkové skupiny, od maminek s miminky, přes děti, dospívající, dospělé až po seniory. Mým cílem je podělit se o vše nabyté, posouvat hranice ostatních, ukázat jim, jak velkým potěšením může být krok mimo komfortní zónu, odhalit jim jejich vlastní potenciál. Zpívat vysněnou skautskou hymnu jsem naučila i ajťáka s nulovým pěveckým sebevědomým.

Mojí specializací a koníčkem je posouvat obzory všech, kdo mi to dovolí a je to i jejich tužba, ukázat jim, jak dovedou to, co sami považují za pro sebe nemožné. Tedy učím zpívat nezpěváky, tančit netanečníky a hrát neherce. Rytmus, hlas a pohyb je totiž, jak pevně věřím, dán každému ode dne jeho narození. Jen je třeba k tomu s laskavostí přistoupit a překročit vlastní strachy a omezující představy o sobě samém.

Jako perkusistka a zpěvačka jsem jezdila světem s kapelou BraAgas, s mezinárodně oceňovaným souborem Farma v Jeskyni, zahrála si s Annou K, Pavlíčkem, Střihavkou, Bárou Basikovou, s orchestrem Varhana Orchestroviče Bauera a mnoha dalšími hudebníky a tělesy. Jako tanečnice, choreografka a režisérka,studentka Duncan Centre konzervatoře vedla a dodnes vede Loco:Motion Company, s níž vytvořila řadu celovečerních autorských představení.

Jak si mě zpívání našlo aneb long story not short at all:

Když jsem byla malá, zpívala jsem ráda. Dokud mi jednoho dne můj tatínek v dobré víře a ve snaze uchránit mě trápení před světem nesdělil, že zpívat nemám, neb mám moc slabý hlas a sem tam zpívám falešně. Sám zuřivě vždy zpíval s kytarou coby nadšený amatér. Pokud jsem předtím bývala v hlasovém projevu tišší, tohle mě ještě víc ztišilo. Posílil to ještě názorem, že kdo vystupuje, je exhibicionista a měl by se stydět. (To když mě jednou načapal, jak tančím před důchodci v parku na dechovku a oni mi tleskají. Pak se sice omluvil, ale už bylo vymalováno.) Bylo mi šest.

Léta letěla, odmítla jsem sice chrabře v baletu v Zušce hlavní roli, což nešlo tehdejší paní učitelce do hlavy a pasovala se do role křoví, ale osudu neutečeš, jak známo. Tedy ani já neutekla a zčista jasna udělala talentovky na konzervatoř Duncan Centre, kde krom tance na mě číhal převlečen za kroužek – sólový zpěv. Bylo to děsný, musela jsem se na sebe u toho koukat do velkého zrcadla a okolo mě mi přišlo že byli samé „lepší“ hlasy. Základy ale zůstaly. Dostala jsem se tam k bubnům. Na ty mě učil Miloš Vacík, Martin Kreutzberg a posléze i Miládka Dittrichová a bubeníci na mých cestách nejen stopem po Evropě, ba i v severní africe jsem byla vyhmátnuta coby bubenice. Dobře. To jsem se učila, tedy to můžu dělat.

 

 

 

 

 

 

S BraAgas v Jazzdocku

Jako perkusistka (bubenice na etnické bubny) jsem se záhadně ocitala ve společnosti skvělých muzikantů a hrála a hrála zvesela. Dokud po mě kluci z kapely Altai a pak i z DubinDaTrip nechtěli, abych zazpívala sem tam nějaký backvokál a pak „panebože!!!“ i hlavní vokál. Tropila jsem scény, utíkala s pláčem ze zkušebny, na koncertech mi selhával hlas. Byla to hra s fortunou. Někdy mi to záhadně šlo, jindy mi hlas selhával, zpívala jsem falešně, nemohla dýchat a nevěděla proč. Peklo. Natočila jsem desku. Peklo nejen ve studiu, kde mi pomáhali profíci z Tribees, ale i pak na poslech. Můj hlas se mi nelíbil, přišel mi nevyzrálý, místy zahuhňaný, fádní, blebleble, říkali mi moje vlastní uši.

 

 

 

 

 

 

s Dubindatrip

 

 

 

 

 

 

Pak jsem se sebrala a se souborem Loco:Motion vyrazila na tour provozovat pouliční divadlo. Bylo to krásné léto, měli jsme sestavený program: zpěv lidovek, klauniády, žonglování, tanec. Byla to neuvěřitelná škola. To už jsem nějakou dobu zpívala a bubnovala s BraAgas, dostávala solidní druhé hlasy a kupodivu to nějak dávala. Nejistota ovšem přetrvávala. Zpět do Barcelony, na tour, potkala jsem zde v uměleckém squatu s mezinárodním renomé, kde nám poskytli přístřeší, ženu s velkým Ž, Ivanu Mar. Ta pro nás udělala pidi workshop. Rozsahem malý, informacemi přelomový. A mě se všechno poskládalo!

Den na to jsme šli s naší estrádou do parku de Guell. Začala jsem zpívat úvodní halekání, kterým jsem přivolávala další dívky ze souboru ke společné písni – a stalo se to! Svět se zastavil. Lidé se zastavili. Všichni poslouchali a stáli a já věděla, že už to vím. Že už vím, co dělám. Zněla jsem mocně a hlasitě a neváhala a nenechala se rozhodit ani nečekaným zájmem. Totéž se opakovalo ve Francii pod Mont Martrem. Totéž v Saint Etienne. A tak dál…

 

 

 

 

 

 

Jsem druhý klaun z leva 🙂 Zpívali jsme ovšem v krásných šatech, fotku nemám, nebylo to v době iphonové, a všichni jsme vystupovali 🙂

Po pár měsících už zkušeně zpívali všichni (i ti doteď váhající) členové mého souboru. A já zjistila, že co mi samotné trvalo zjistit roky, jsem schopna předat druhým v mnohem kratší době. Zkratky, které je dovedou k vlastnímu pevnému hlasu. Kouzla s negativními přesvědčeními. Překonání zábran. Divadlo, tanec a hudba mi poskytli dary, které se mi při výuce zpěvu propojili.

Nemusíte se trápit. Předvedu vám názorně, že i vy zpívat můžete. S radostí. S potěšením.

Od dob pouličních divadel jsem zas kus povyrostla. Učila zpívat přes platformu naučmese.cz. Posléze i zcela po vlastní ose a dodnes se ke mě zázračně hlásí různí lidé, které zajímá rozvoj jejich hlasu a zpěvu, i když jsem neměla žádný svůj web. Prostě šuškanda funguje. S radostí jsem naučila zpívat bussinessmany, mámy, ajťáky, sportovce, kamarády i zcela neznámé úžasné ženy a muže. A teď jsem tu pro vás ON-LINE!

JAK TO DĚLÁM?

Dělám to jinak. Žádný noty! Žádný piáno! Žádný složitosti!

Ale humor, radost, lehkost a soucítění.

Používám cvičení z praxe herecké, pohybové a pěvecké, zapojuji celé vaše tělo, všechna cvičení pořádně předvedu, znemožním se jako první, nikdy vás nesoudím, vím, že věci mají svůj čas a hlas obzvlášť, stejně jako váš vztah k němu. Jde o otázku zrání postojů, pocitů, technické dovednosti, která se postupně prohloubí a tím i navýší vaše sebevědomí přirozenou cestou.

Hlas je nejkrásnějším hudebním nástrojem.

Ale také jediným nástrojem, který má svou hlavu! Své nálady. Své pocity. špatně se vyspal. Má nelehké období. Moc jedl. Málo jedl. Přijela tchýně! Menstruuji. Žena menstruuje. Chce se mi brečet… – TOHLE VŠE VÁŠ HUDEBNÍ NÁSTROJ OVLIVŇUJE a tudíž to přesně přibíráme do hry a pracujeme s tím.

Postoj těla, dýchání, práce s hlasivkami, ladění, to vše je ovlivňováno jak vaší psychikou, tak vaším fyzickým stavem.

A zde přichází na řadu právě ona čarovná směs, kterou nabízím zrovna já. Směs technik hereckých, pohybových, hlasových a potažmo kolem a kolem ale zcela jistě také seberozvojových.

Neboť rozvoj hlasových možností je SEBEROZVOJEM!

Tak co, už se těšíte? Nebo ještě nějaké námitky? Jsem jedno velké ucho, na jakékoliv dotazy ráda odpovím, stačí mi napsat: panilanci@gmail.com

Někteří z těch, se kterými jsem měla tu čest, se o mých lekcích vyjádřili takto:

Ondřej Kubera

„Katja je pro mě osobnost a smekám před tím, co ve mně dokáže probudit. Žasnu nad jejími pedagogickými schopnostmi a inspiruje mě, jak jde do všech vtipných a „trapných“ cvičení jako první. Každá minuta stojí zato.“

Eliška Nováková

„Neuvěřitelně milá paní, pozitivní a přátelská. Skvělý kurz. Moc jsem se bála, ale lektorka mi pomohla to překonat a já si kurz báječně užila. Tolik nadšení a energie, co jsem si odnesla domů, jsem už dlouho nikde nezískala. Lektorka mi i vše vysvětlila, odpovídala na zvídané dotazy a také mě pochválila. 🙂 Prostě skvělý kurz!“

Kamila Sirotna
„Poprvé jsem šla zpívat s ostychem, však především pro takové kurz je, ale netradičními technikami spojenými s pohybem a svým velkým nasazením mě Katja velmi zaujala a už na prvním setkání mě zpívání s ní velmi bavilo.“

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..