StodoLaFest

1.10.2022

LA

 RODINNÝ FESTIVAL VE STODOLE DROZDOV

„podruhé!“

LONG STORY SHORT:

Před 8 lety jsem se nastěhovala do Drozdova s představou, že kromě toho, že tady budu bydlet na čerstvým vzduchu a na dosah přírodě, s sebou něco přinesu tomu místu. A to něco bude umění tak jak ho znám a dělám. To umění, kterým jsem obklopena, umění divadelní, hudební a taneční. Chtěla jsem tu pořádat umělecké residence. Ale nejenom umělcům nabídnout prostor v přírodě, kde se mohou soustředit na svoji práci, ale také místním nabídnout dotek tohoto uměleckého světa.

Mít otevřená vrata a oba světy propojovat.😏

Musela jsem toho spoustu pochopit, projít si tu největší životní krizí, a leccos se naučit, například, že to chce čas, klid, soustředěnost, stejně jako odhodlání, než se můj sen začne pozvolna měnit v realitu. Vlastně jsem ještě na cestě….
Pár umělců už do Drozdova přijelo, Lenka Dusilová s kapelou tu nacvičovala nový repertoár, zkoušelo tady Koťátko Zkázy (akrobaticko-divadelní duo), různé taneční soubory, soustředili se architekti… I já sama vedla kurzy tance pro děti a dospělé a pořádala různé malé kroužky a seance. Jednu chvíli jsem si myslela, že to nedám a dokonce se odstěhuju ze svého vysněného místa. Ale nakonec jsem zůstala a jsem tady šťastná.
A po Covidové pauze teď konečně můžu dělat to, co jsem si předsevzala. Otevírám vrata stodoly i díky mému muži, který je otevřený žití nejenom ve vesnici ale i s vesnicí. Bez jeho produkční i lidské podpory bych si sotva troufla, ale je to tady a my:
Pořádáme první skutečný festival. Zatím maličký. Jednodenní. Rodinný.
Přístupný každému, kdo chce oblažit svou duši kouskem doteku se světem umělců.
Připravili jsme pro vás kapely, malý cirkus, divadelní pohádku, taneční filmy a projekce na stodolu.
Těším se na každého z vás, kdo k nám zavítá a doufám že tenhle malý krok způsobí, že vrata budeme otvírat častěji.

Učím se jak funguje provoz takového zařízení, že důvěra si žádá trpělivost, a že nemůže být všechno najednou.

Ale už to přichází a já věřím že tohle je teprve začátek. Tak přijďte! 🙏🙏🙏 2. 10 to bude.

13:00 - 22:00 akce reakce otevřeno a noční jamm pro ty, kdo se zdrží!

PROGRAM:

 

13:00 otvíráme
13:30 workshopy loutky a masky s Lucií Palonciovou a Frances Sander
14:00 Divadlo Julie
15:00 Gruzínské písně Haeri
15:30 Cirkus KohoutEgg
16:30 Marie Tilšarová
17:30 Wariot Ideal filmy
18:00 Ptačí songy (písně pro děti)
19:00 Jamchestra
20:00 Cecile Da Costa – Roselyne
21:00 JuJu
21:30 Tagtool Frances Sander
22:00 a dál jamm session ve stodole

JuJu  – Prague NU JAZZ

JUJU se věnuje vlastní tvorbě, repertoár obsahuje pouze jednu převzatou skladbu.

V prostorách bývalého mrazícího boxu a dalších méně či více podivuhodných zkušebnách, vzniká žánrový mix, který kombinuje klasické živé nástroje s elektronickými zvuky sampleru a jehož základ tvoří jazz s prvky drum’n’bass, elektroniky či hip-hopu. JUJU má za sebou desítky koncertů, mezi nejvýznamější z nich řadíme festival Jazz Goes To Town v Hradci Králové, Slánské jazzové dny ve Slaném, ArtCafé v Broumovském klášteře či plesy rádia Černá hora a mnohé další. 

JuJu   

CIRKUS KOHOUTEGG

Jedinečná show, unikátní šapitó, provazochodkyně, divá zvěř, akrobati, klauni pod vedením principála Kohoutegga. Čekejte nečekané.

Frances Sander & Dima Berzon

TAGTOOL PROJEKCE

/UK/RU/

Dmitri se narodil v Rusku a umění studoval v Londýně. Frances je ze Skotska, kde v Edinburgu vystudovala klasickou kresbu a malbu. Oba prozkoumali rozličná média – Frances figurální malbu a tisk, Dima time-based media, video a fotografii. Společná cesta je přivedla k živé tagtoolové malbě. Od roku 2006 spolupracují na řadě projektů, včetně maloformátových filmů, či site-specific instalací, ale především improvizovaných tagtool pefrormancích. Často ve veřejném prostoru a s živou hudbou. Ze své základny v Libušíně cestují po celé Evropě.

Lucie Palonciová

Zpěvačka, herečka a performerka působící v několika uměleckých tělesech (Národní divadlo, Divadlo v Celetné, Loco:Motion Company aj.) nás občerství hity s kytarou ze své uliční produkce, které se roky věnuje u nás i po světě a při níž zpívá česky, anglicky, španělsky. Prostě romantika.

…umělci budou postupně doplňováni, dozvíte se více o tanečních filmech, dílně pro děti i dalších hostech…ba i open mike stage bude 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/o-kudy-z-nudy/bannery-a-loga

ORGANIZAČNÍ VÝBOR FESTIVALU:

 František Fabián, Kateřina Eva Lanči, Meda Lanči, Jasan Fabián, Ela, Baryš, Čenda, Prouža, Hugoš, Boženky, Mates

pořádá: Loco:Motion z.s.

+420606810081

Stodola Drozdov, Drozdov 158, 26761, Drozdov

stodoladrozdov@gmail.com