Hlas jako prostor bezpečí

♥ ZAUJMI, UDRŽ POZORNOST, MLUV SROZUMITELNĚ A TAK, ŽE BUDE RADOST TĚ POSLOUCHAT!

♥ MLUV TAK, ABYS BYL/A SLYŠEN/A

♥ OVLÁDNI BEZPEČNĚ SVŮJ HLAS, VYTVOŘ SVÝM HLASEM POCIT BEZPEČÍ

7TÝDENNÍ PRAKTICKÝ ON-LINE KURZ S KATEŘINOU EVOU LANČI JE TU!

Je kurz pro tebe?

  •  JSI LÍDŘICE ČI LÍDR?
  • VEDEŠ DĚTI NEBO DOSPĚLÉ A CHCEŠ, ABY TI BYLO JASNĚ ROZUMNĚT, ANIŽ BYS ZVYŠOVALA DONEKONEČNA VOLUME?
  •  CHCEŠ ZÍSKAT KONTROLU NAD VLASTNÍMI MLUVIDLY?
  •  CHCEŠ PŮSOBIT SVÝM HLASEM NA SVOU KOMUNITU KLIDNĚ, BEZPEČNĚ, I KDYŽ JE TI SAMÉ ZROVNA ÚZKO A NECHCEŠ TOTO PŘEDÁVAT SVÝM HLASEM?
  •  CHCEŠ MLUVIT ODVÁŽNĚ A TAK ZÁBAVNĚ, ŽE UDRŽÍŠ POZORNOST POSLUCHAČE/DIVÁKA I PŘI DLOUHÝCH PROJEVECH?

odpovídáš ano? tak pojď na to!   

Co ti kurz Hlas jako prostor bezpečí přinese?

PRAXI PRAXI PRAXI: 
 
PRO MLUVIDLA, POSÍLENÍ DECHU A TÍM POSÍLENÍ HLASU (NEBOLI VÍC NAHLAS BEZ ŘVANÍ!),
 
ARTIKULACI JEDNA BÁSEŇ, OPORY V TĚLE, HRAVÝ HLAS – TO TĚ SE MNOU ČEKÁ.
 
ANO, BUDE POTŘEBA TO PROCVIČOVAT. ALE JEN PÁR MINUT DENNĚ PŘED ZRCADLEM POSTAČÍ. A FYZICKÁ PAMĚŤ UŽ UDĚLÁ SVÉ.
 
STANEŠ SE PANÍ ČI PÁNEM SVÉHO HLASOVÉHO PROJEVU A BUDE SE TI KRÁSNĚ PRACOVAT A PŘEDÁVAT TO, CO POTŘEBUJEŠ TAK, ABY KAŽDÝ DOBŘE SLYŠEL a ROZUMĚL.“

Kurz probíhá takto:

 

* 7 VIDEÍ V SEDMI TÝDNECH DO E-MAILU (videa max 40 minut, vždy malý úvod – k čemu ti to bude a pak zadání cvičení, žádný dlouhý kecy okolo!)

* grafický list ke každému videu – můžeš si odškrtávat, jak ti to jde a vylepit si ho vedle zrcadla a cvičit a cvičit, až budeš MISTR/YNĚ!  (a nemusíš videa furt pouštět znovu a stopovat, poprvé si poslechneš, pochopíš zadání a pak už jen praktikuješ s grafickým listem)

* ON-LINE ZOOM 90 min. NA KONCI KURZU se mnou (minikonzultace v „horkém křesle“ pro ty, kdo přijdou)

* SKUPINA NA FB, kde si budete navzájem oporou a můžete sdílet svá cvičná videa , a poskytovat si zpětnou vazbu – pomůže ti to zjistit, jak tvůj projev působí na ostatní a také zda vidí tvůj progres. Nemám bohužel prostor sama poskytovat zpětnou vazbu ve skupině ke všemu, ale když čas dovolí, podívám se tam a vytvořím shrnující komentář k aktuálním videím. (Zkušenost mi říká, že často řešíme v řečovém projevu obdobné problémy.)

* S humorem a nadhledem odblokujeme tělo i mysl a naučíme se spolu propojit tělo, mluvidla a svéráz vlastní osobnosti do funkčního nástroje, který nám k radosti nás i ostatních slouží.

 

„Bezpečí je základní potřeba každého člověka. A my jej můžeme pro ostatní i pro sebe vytvářet vlastním hlasem. 

Chci, aby tvůj hlas byl slyšen!

A aby se ti s lehkostí přinášelo slovo do světa.

ABY BYLA RADOST TĚ POSLOUCHAT A TY JSI SE CÍTIL/A SEBEJISTĚ PŘI SVÉM HLASOVÉM PROJEVU!“

 

Já jsem Kateřina Eva Lanči,

Tryskající zdroj radosti a síla, která tebou pohne, aktuálně přezdívaná „velká huba“, prý v tom nejlepším možném slova smyslu!

Jsem hlasová koučka a umělkyně – performerka, zpěvačka, tanečnice, lektorka. Vystupovala a vedla jsem workshopy všude po světě, od Mexika, přes Rusko až po naši domovinu.

Mám za sebou více jak 20 let umělecké a lektorské praxe.

Také jsem ale učila rok a půl v devítce na základce ČJ a AJ a nikdy (!) se nevyřvala, stejně jako při práci ve školkách nebo v divadle s loutkami.

Vedla jsem Online Kongres svobodného hlasu a svobodného zpěvu, mnoho rozhovorů, moderovala Festival Spisovatelů Praha, hrála roli vypravěče v česko-francouzském představení Bublinek, natočila spousty videí, kde mluvím a tančím zároveň a jak říká můj kamarád Čestmír Štuka, je to radost, Kačaba, tě poslouchat!

A to tě chci naučit.

Témata sedmi video modulů:

1. POSTOJ TĚLA A HLAVY V OSE (BÝT V OSE = BÝT VE SVÉM STŘEDU, KDYŽ MLUVÍM I MENTÁLNĚ!)

2. DECH – TUDY NA HLASITOST BEZ BOLESTI A ŠKRÁBÁNÍ V KRKU

3. ARTIKULACE ANEB KONEC ŠUMLOVÁNÍ A AŤ ŽIJÍ SVALY OBLIČEJE

4. PROZODIE HLASU – VYTVOŘ BEZPEČÍ A RADOST, MALUJ A MILUJ HLASEM A  VŠICHNI SI TĚ RÁDI POSLECHNOU

5. NERVUS VAGUS (bloudivý nerv) – AKTIVACE KOUZLA PROTI STRESU A PRO JASNÝ HLAS!

6. HLASOVÉ ROZCVIČENÍ RYCHLE A EFEKTIVNĚ (NEDŘI TY HLASIVKY!)

7. ROLEPLAY (HROU K BAREVNÉMU A BOHATÉMU HLASOVÉMU PROJEVU)

 

A TEĎ TO NEJLEPŠÍ!

SEDM MODULŮ STOJÍ 7000,- KČ

A ZŮSTANOU TI ROK OTEVŘENÉ, JDE O UCELENÝ SYSTÉM, KTERÝ STOPRO ZLEPŠÍ TVÉ MLUVNÍ DOVEDNOSTI – mimochodem ušetříš celým balíkem pár tisícovek za spoustu osobních konzultací, také je to levnější než kupovat jednotlivé moduly…

…protože LZE KUPOVAT JEDNOTLIVÉ MODULY:  1 ks / 1500,- Kč

rovněž ti zůstane rok a může to být prostě ta jedna věc, na kterou máš zrovna chuť, čas, potřebu se podívat (k objednávce pak prosím připoj, o který/které máš zájem?) 

Kurz začíná 23.května, to stihneš parádně!

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

JITKA ZODEROVÁ: Chtěla jsem získat pár odborných pohledů a inspiraci pro práci s hlasem, které bych mohla zakomponovat mého probíhajícího Výcviku Ikigai koučka. Tu salvu podnětů, co jsem však získala, budu ještě zpracovávat tak rok! Jestli byly nějaký peníze opravdu skvěle investovaný, je to právě u Katky.
Chtěla bych tu moc poděkovat Kateřina Eva Lanči za proběhlou konzultaci. Chtěla jsem získat pár odborných pohledů a inspiraci pro práci s hlasem, které bych mohla zakomponovat mého probíhajícího Výcviku Ikigai koučka. Tu salvu podnětů, co jsem však získala, budu ještě zpracovávat tak rok! Jestli byly nějaký peníze opravdu skvěle investovaný, je to právě u Katky. Kači, moc díky, směju se ještě teď.

 

LADA ČUBOVÁ: Je patrné, že struktura kurzu byla pečlivě promyšlená, věci na sebe navazovaly. Plus že jsi začala od těla se mi moc líbilo.

„Pro mě nejsilnější z celého kurzu byla tvoje veliká empatie a podpora. To, že jsi neustále opakovala, nic si z toho nedělejte, klidně ať je to falešně atd. atd. bylo velmi chlácholivé a tím i povzbuzující pro další práci. Hezky jsi vše vysvětlovala, komentovala, ukazovala. Je patrné, že struktura kurzu byla pečlivě promyšlená, věci na sebe navazovaly. Plus že jsi začala od těla se mi moc líbilo. Občas zkouším čertíky jen tak, i bez zvuku. Je to pro mě ukazatel ztuhlosti. Je jasné, že zpívání pak moc nepůjde, když je tělo v tenzi. Čili za mě hodnocení skvělé a velký dík za to. ahoj Lada

 

 

KAROLÍNA VOSTROVSKÁ: Kateřina je neuvěřitelná učitelka

„Kateřina je neuvěřitelná učitelka, pokud někdo váhate s online lekcí, neváhejte, jsem hodně sebereflexivni, někdy až přehnaně sebekriticka… znáte to? A musím říct, že mám opravdu pocit, že po dvou hodinách s ní jsem se o kus posunula i když práce je pořád dost, nevím jak poděkovat. Respekt!“

 

JOLANA ŠTURMOVÁ: Ten průlom totiž ve mně odstartovala Kateřina Eva Lanči. Zpívám už dlouhý čas...

„Došla jsem k závěru, že se s vámi podělím o svůj hlasový průlom v posledních týdnech. Prosim vas, neberte to jako vychloubani. Ten prulom totiz ve mne odstartovala Kateřina Eva Lanči. Zpivam uz dlouhy leta hodne ruznych zanru . To posledni ale zacal byt problem, protoze na urcite kousky nemam rada operni vibrato a taky potrebuju, aby mi bylo rozumet i pres obrovsky prostor kazde slovo nezavisle na vysce tonu a bez mikrofonu. Potrebovala jsem vyraz a to predpoklada hlasovou a mentalni flexibilitu bez tremy. Navic mi nasli jednu hlasivku poranenou a to neni dobry. A tak jsem po jarnim skvelem Kongresu o zpevu obcas zasla ke Kacence do stodoly na solove lekce. Po letech praxe s dechem zachazet vcelku umim, ale s vlastnimi hlasivkami krome operniho zpevu uplne ne. Jsme obe tanecnice, cili hodiny byly hodne dynamicke, vtipne a hlavne plne pro mne uplne novych poznatku a zpusobu, jak zacit hlasivky pouzivat a namahat pri zpevu az jako tresinku na dortu. To je totalni pecka.Děkuju, Kaci.

Jak si objednat KURZ HLAS JAKO PROSTOR BEZPEČÍ?

Chci CELÝ KURZ

HLAS JAKO PROSTOR BEZPEČÍ – 7 MODULŮ

Chci jeden modul - výběr v rozkliku

moduly 1-7

Otázky? : STODOLADROZDOV@GMAIL.COM

 

NEJČASTĚJI KLADENÉ DOTAZY:

Je to možné, učit se PRÁCI S HLASEM on-line? Není to divné?
Já s tím mám velmi dobrou zkušenost, vlastně to zrychluje proces učení: 1) vidíte se (zrcadlo v hodinách obvykle přináším až v pozdější fázi), čelíte svému obličeji rovnou a tak se rychleji vypořádáte s jeho zapojením jako součástí hudebního nástroje a oddělíte se od neustálého hodnocení vlastního výrazu. 2) učíte se sami kontrolovat své tělo, zda jste v ose, jak si to ověřit, saháte na vlastní tělo a tím ho lépe poznáváte.  3) nejlíp se slyšíte vy sami = přebíráte zodpovědnost, sami se rozhodujete, jestli se vám to líbilo či ne, nezpíváte pro mě, ale pro sebe 4) není čas na vykecávání se, fokus u počítače má jinou kvalitu ačkoliv je náročný, neztrácíme ani minutu.

Co když některý týden nestihnu?
Nevadí,videa ti zůstanou přístupná rok od prvního dne kurzu. Můžeš se k nim kdykoliv vrátit.

Můžeš mi zaručit, že se s tebou skutečně o veliký kus posunu a budu mít (konečně) ráda svůj hlas takový, jaký je?
JEDINÝ, kdo ti toto může zaručit, jsi ty sám/sama, tvá akce, tvá píle, tvá skutečná práce. Povím ti, jak si to udělat příjemné a sladké, aby se na cvičení tvůj mozek těšil a tělo se učilo správným návykům. Otevřu ti všechny poklady, které pomohli a nadále pomáhají mě a to mým neopakovatelným způsobem, přes moudrého partnera, kterého si všichni nosíme denně s sebou a často netušíme, kolik toho pro nás může udělat. Přes naše tělo, práci s jeho fyzickou pamětí, s jeho dary.